הדפס מפה מצורפת
הדפס

בריכות מלאכותית נקיה ומטופחת. משלבת רחצה אל מול נופי ספר המדבר הפראי.
מהמרכז- נוסעים על על כביש 5 (חוצה שומרון) לכיוון אריאל וממשיכים עד לצומת תפוח. בכיכר של צומת תפוח ממשיכים גם כן ישר לכיוון בקעת הירדן. חולפים על פני הישוב מגדלים, מגיעים ל"צומת מגדלים" ופונים בה ימינה. לאחר 14 ק"מ מגיעים לפניה שמאלה לישוב כוכב השחר. פונים ונכנסים לתוך הישוב, עוברים פניה ימינה לואדי עוג'ה והר הכוכב ובפניה השניה ימינה פונים לכיוון אזור התעשיה של כוכב השחר ומיד ימינה נוסף לשביל עפר לעבר מרכז המבקרים "מולדת". לאחר 400 מ' רואים את המעיין מצד ימין.
מגיעים לשכונת פסגת זאב בירושלים ויורדים ברחוב סיירת דוכיפת כד שמגיעים למחסום הצבאי "חיזמא". בכיכר שאחרי המחסום פונים שמאלה ולאחר 6 ק"מ מגיעים לכיכר אדם. יוצאים ביציאה השניה ימינה לכיוון בית אל, חולפים על אזור התעשיה שער בנימין ותחנת הדלק מעבר מכמש. ולאחר קילומטר ישנה פניה ימינה לכביש 457 ולכיוון ישובי דרך אלון. חולפים על פני הפניה למעלה מכמש, ורימונים ומגיעים לכוכב השחר. משם ממשיכים כמו הבאים מהמרכז.בריכת הכרמים היא בריכה מלאכותית שנבנתה בשנת 2015. מי הבריכה ממוחזרים ומסוננים ובכך מסייעים לשמור על נקיון הבריכה לאורך זמן.
הבריכה ממוקמת למרגלות "קובת אנג'מה" שפירושה בעברית היא כיפת הכוכב. כיוון שזוהי אחת הנקודות המרשימות לראות ממנה את השחר או את צאת הכוכבים- כל שמה נקרא הישוב הסמוך "כוכב השחר".
ישנה דעה הטוענת כי בזמן קידוש החודש על ידי השאת משואות- הייתה גבעה זו הבולטת מכל האזור- אחת מתחנות הממסר בין הר המשחה ובין הסרטבה.
מומלץ מאוד לשלב את הביקור בבריכה עם תצפית מהגבעה, או עם הליכה לאורך ואדי עוג'ה עד למגלישת העוג'ה.

מידע נוסף:
קורדינטות: 233069 / 651268 מפת סימון שבילים: לא ידוע
עומק: 100-50 ס״מ ס"מ. גודל הבריכה: 3 בריכות מלאכותיות ומושקעות ומרווחות

עידכונים מהשטח:
אין עידכונים לבריכת הכרמים כוכב השחר


מפה