הדפס מפה מצורפת
הדפס

סמוך ליישוב נריה מול נוף של הרי בנימין, מסתתרות בריכות חמד החצובות בסלע, ולידם עצי פרי וספסלי ישיבה.
הבריכות ניזונות מעיינות ענר.
במתחם עינות ענר שלוש בריכות בגדלים שונים.
הבריכות נבנו לזכר שלושת החטופים איל גלעד ונפתלי.
המתחם שופץ ומתוחזק על ידי נוער היישוב הסמוך נריה.
המתחם כולל פרגולה פינות ישיבה ועצי פרי.
לא רחוק מן המעיין ישנן שתי מערות קבורה. ניתן להבחין בקלות בפתחי המערות בחלק התחתון של מצוק בגובה 2-3 מטר. באחד מן המערות נמצאו שברי סרקופג.

דרכי הגעה:

מצומת שילת סמוך למודיעין נוסעים צפונית מזרחית על כביש 446. אחרי 9 קילומטר פונים בכיכר ימינה לכיוון נעלה-ניל"י לכביש 463 . נוסעים בו כ 7.2 קילומטר עד כיכר (צומת הדואר), בה ממשיכים ישר כ50 מטר עד פנייה שמאלה לכיוון היישוב נריה, פונים שמאלה.
ממשיכים בכביש עוד כ1.6 ק"מ ושם פונים שמאלה עם השלט המורה עינות ענר לכביש עפר. חונים את הרכב ומכאן כבר ניתן להגיע רגלית למעיין(הליכה של 5 דקות על שביל העפר)


עוד על עיינות ענר:
במקום נמצאות מספר נביעות, חלקם זורמות למעיינות וחלקם משקות את הצמחייה. בנוסף יש במקום מבנים עתיקים, מערות קבורה, וחדי העין יוכלו לזהות מערכת השקיה עתיקה שמטרתה הייתה להשקות את שדות תושבי המקום. המקום טופח על ידי נוער נריה לאחר הזנחה ממושכת.
ֿ
אנו מבקשים להשאיר את המקום נקי ולא להתעסק עם הנביעות ועם מערכת ההשקיה (המודרנית) שמשקה את העצים שנשתלו במסגרת השיפוץ. לעיתים ישנם בני מיעוטים בסביבה שמגיעים בכדי לעשות ונדליזם, במקרה ופגשתם אותם אנא הודיעו למוקד בנימין.

מידע נוסף:
קורדינטות: 210460 / 651630 מפת סימון שבילים: לא ידוע
עומק: לא ידוע גודל הבריכה: לא ידוע

עידכונים מהשטח:
1 חול המועד סוכות נכון ל 2014-09-28
  לכבוד חול המועד סוכות יוקמו בנבי ענר סוכות כשרות וכמו כן נוסיף הרבה ספסלים ושלחנות. אתם מוזמנים לבקר ליהנות ולהתרשם. ׳ ׳•׳¢׳¨ ׳ ׳¨׳™׳”
2 צל נכון ל 2014-09-28
  במעיין קימת סוכת צל המעניקה צל רב. ׳ ׳•׳¢׳¨ ׳ ׳¨׳™׳”
3 מעיין חדש נכון ל 2015-03-30
  בשמורת עיינות ענר נבנה מעיין נוסף!!! מדובר במעיין גדול ומרשים(6 על 4 גובה1.7)שנבנה על ידי נוער נריה. המעיין צלול ונקי ואתם מוזמנים לבקר. ׳ ׳•׳¢׳¨ ׳ ׳¨׳™׳”


מפה