קרוואן ממונע למכירה

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

מכירים את זה שרואים בסרטים משפחה או זוג מגניב מטיילים בקרוואן וחושבים לעצמנו הלוואי שגם לי היה קרוואן? אז זה לגמרי אפשרי. בשנים האחרונות הקרוואנים הפכו ליותר ויותר פופולריים בארץ וניתן לרכוש אותם במחירים נוחים. אך מהו קרוואן ממונע ומה חשוב לקחת בחשבון לפני הקנייה? על קרוואן ממונע למכירה נרחיב במאמר הבא.

 

קרוואן ממונע למכירה – מה זה?

קרוואן הוא מעין בית נייד שניתן להעביר ממקום למקום ולישון בו בנוחות. הקרוואן יכול לשמש כבית נופש, כחלל שמיועד לאורחים וממוקם בחצר, וכרכב טיולים משודרג שמאפשר לינה נוחה ובטוחה.

קרוואן ממונע, הוא למעשה קרוואן נייד בעל יכולת הנעה עצמית שניתן להעביר בקלות ממקום למקום. כלומר, קרוואן ממונע הוא למעשה כלי רכב. לא תצטרכו להתאים את הקרוואן לרכב על מנת שיוכל לגרור אותו ותוכלו לקנות איזה קרוואן שתרצו.

כאשר אתם באים לקנות קרוואן ממונע חשוב להבין אילו דברים ישפרו את השהייה בקרוואן ויהפכו אותה לנוחה ולנעימה ביותר. לדוגמא, מנגנון נעילה למגירות שימנע מהן להיפתח במהלך הנסיעה יכול להפוך את הנסיעה בקרוואן למשודרגת בכמה רמות.

קרוואן ממונע, הוא למעשה קרוואן נייד בעל יכולת הנעה עצמית שניתן להעביר בקלות ממקום למקום. כלומר, קרוואן ממונע הוא למעשה כלי רכב.

קרוואן ממונע למכירה – מדריך לרכישה

אז אתם מחפשים קרוואן ממונע למכירה אך לא כל כך יודעים על מה לשים דגש ומה לבדוק. לפניכם מדריך עבור קרוואן ממונע למכירה, שייתן לכם קצת יותר מידע ויעזור לכם לבחור את הקרוואן המתאים לכם ביותר.

  1. משקל הקרוואן

בישראל, הרישיון מחולק לפי רמות. קרוואן שמשקלו עולה על 1,500 ק"ג מחייב נהיגה על ידי נהג בעל רישיון ג'. לכן, אם אין לכם רישיון ג', חשוב מאוד לבדוק שמשקלו הכולל של הקרוואן לא יעלה על 1,500 ק"ג על מנת שתוכלו לנהוג בו בעצמכם מבלי להוציא רישיון מתאים. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שלא מוכנסים לקרוואן מוצרים כבדים מידי כמו מקרר ביתי או מכונת כביסה שמעלים את משקלו הכולל של הקרוואן.

  1. כמות האנשים

לפני שאתם בוחרים קרוואן ממונע למכירה, חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בקרוואן שמתאים לכמות האנשים שתשתמש בו. לשאלה אם אתם זוג או משפחה בת חמש נפשות יש השפעה על גודל הקרוואן שיהיה עליכם לקנות ועל כמות האנשים שיכולים ללון בו. לכן, וודאו מה כמות האנשים שמתאים להכניס לקרוואן וכמה מקומות לינה קיימים בו, על מנת להיות בטוחים שהקרוואן יוכל לשמש את כולם.

  1. רוחב הקרוואן

בישראל על פי חוק מותר לנסוע בכבישים עם כלי רכב ברוחב מקסימלי של 2.5 מטר. לכן, קודם כל וודאו שרוחב הקרוואן לא עולה על 2.5 מטר. רוב הקרוואנים מגיעים ברוחב ממוצע של 2.3 מטר, אך תוכלו למצוא קרוואנים רחבים יותר ברוחב של 2.45 או 2.5 מטר. הקרוואנים הרחבים יותר יהיו גם יותר יקרים, שכן הם לא נכנסים במכולה יקרה והייבוא שלהם מתייקר. לכן, אם חשוב לכם קרוואן רחב, מרווח וגדול, ההמלצה שלנו היא להיכנס לשני סוגי הקרוואנים ולבדוק האם ההבדל הוא משמעותי בעיניכם. במידה שכן, וודאו שרוחב הקרוואן לא עולה על 2.5, על מנת שתוכלו לנסוע בכבישי ישראל.

  1. ניצול החלל

לא רק רוחב הקרוואן ישפיע על תחושת המרחב בקרוואן, אלא גם ניצול החלל. חשוב מאוד לבדוק שהקרוואן מנוצל בצורה טובה ומשתלמת על  מנת שתוכלו להנות ממנו באופן הטוב ביותר. בדקו שאזור הרצחה נוח ומרווח, שהמיטות נוחות וגדולות, שפינת האוכל מרווחת ושיש בקרוואן מקומות אחסון רבים ונוחים.

  1. אביזרים

דבר נוסף שאנו ממליצים לכם לבחון לפני שאתם קונים קרוואן ממונע למכירה, הוא מה האביזרים שחשוב לכם שיהיו קיימים בקרוואן. האביזרים שקיימים בקרוואן ישפיעו על רמת הנוחות. לכן נסו להבין מה חשוב לכם ועל מה אתם לא מוכנים להתפשר. קחו בחשבון כי בכל קרוואן צריך להיות אזור בסיסי הכולל מיטות, מטבח, פינת ישיבה, מזגן, שירותים ומקלחת. מלבד אלה נסו לחשוב האם חשוב לכם גם מקרר/ מטבח מאובזר/ טלוויזיה ועוד.

אז אתם מחפשים קרוואן ממונע למכירה אך לא כל כך יודעים על מה לשים דגש ומה לבדוק. לפניכם מדריך עבור קרוואן ממונע למכירה, שייתן לכם קצת יותר מידע ויעזור לכם לבחור את הקרוואן המתאים לכם ביותר.

קרוואן ממונע למכירה – חניונים

אחד הדברים הבולטים שמטרידים אנשים לפני רכישת קרוואן ממונע הוא האם יש איפה להחנות אותו. התשובה היא כן. בשנים האחרונות, הקרוואנים הפכו לפופולריים מאוד בישראל וכך גם הוסיפו מקומות חניה רבים. משרד התיירות ורשות הטבע והגנים עודדו פיתוח של חניונים ידידותיים לקרוואנים על מנת שהמטיילים יוכלו להנות מחניה מסודרת במקומות מסודרים וחוקיים. בחניונים אלה בדרך כלל יהיה היכן למלא מים, לרוקן את הקרוואן, חיבור לחשמל ועוד. כיום, קיימים  עשרות חניוני קרוואנים ברחבי הארץ, המנוהלים על ידי רשות הטבע והגנים או על ידי יזמים פרטיים.

הפרמטר האחרון שנדבר עליו בנוגע לקרוואן ממונע למכירה הוא כמה זה עולה. קודם כל נציין כי בשנת 2012 מס הקנייה על קרוואנים הורד מה שהוביל ישראלים רבים לרכוש קרוואנים במחירים משתלמים יותר

קרוואן ממונע למכירה – אז כמה זה עולה?

הפרמטר האחרון שנדבר עליו בנוגע לקרוואן ממונע למכירה הוא כמה זה עולה. קודם כל נציין כי בשנת 2012 מס הקנייה על קרוואנים הורד מה שהוביל ישראלים רבים לרכוש קרוואנים במחירים משתלמים יותר. עכשיו, לפני שאתם מתחילים להסתבך עם כל הפרטים, לבדוק את כל האפשרויות ולטבוע בים של קרוואנים, הבינו מה התקציב שיש לרשותכם. במידה שיש לכם תקציב  מוגדר, התמקדו רק באפשרויות שתואמות את התקציב שלכם ולא חורגות ממנו.

המחיר של קרוואן ממונע למכירה יושפע מגורמים שונים ביניהם החברה היצרנית, הדגם, הגודל, סוג הקרוואן, כמות האביזרים והאיכות שלהם ועוד. בממוצע המחירים עבור קרוואן ממונע למכירה ינועו בין 50,000 לבין 200,000 שקלים.

יש לקחת בחשבון כי רכישה של קרוואן ממונע יכולה לעזור לנו לחסוך כסף עתידי שיוצא על חופשות בבתי מלון בכל שנה. העלות הממוצעת של חופשה באילת למשפחה נעה סביב 10,000 שקלים ויכולה להגיע אף ל-30,000 שקלים בחגים ובתקופות המבוקשות.

כמו כן, ערכו של הקרוואן שומר על עצמו, במיוחד אם בחרתם לרכוש קרוואן אירופאי של המותגים המובילים. במידה שקניתם קרוואן ב100,000 שקלים וכעבור שנתיים שלוש תרצו למכור אותו, עדיין תוכלו להרוויח כ-80,000 ואף 90,000 שקלים.

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

מאמרים נוספים בנושא:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!