האגם הנעלם אילת

קרוואנים להשכרה במחירים הזולים בארץ 

קראוונים מפוארים בשירות V.I.P 

פנו אלינו להצעת מחיר 052-9977222

ייעוץ מקצועי ללא עלות 

בתוך מתחם פארק תמנע כ-30 ק"מ מאילת, שוכן לו אחד ממקורות המים המרהיבים ביותר ביופיים בישראל – האגם הנעלם אילת. האגם שפרץ אל האדמה בעקבות חציבות שנערכו במקום וגרמו להצפתו במי תהום, הוא בעצם מכרה נחושת שנסגר בשנת 1978. יופיו של האגם ניכר במיוחד בזכות השילוב של מצוקי החימר האדומים המקיפים את מי האגם הכחולים בתוך ים של מדבר צהוב וחום. מי האגם מרים ומלוחים והרחצה בהם אסורה. סביבת האגם היא פראית לחלוטין ללא שבילי גישה, שולחנות פיקניק או פחי אשפה. מיופיו של האגם ניתן ליהנות בתצפית ממצוקי החימר המקיפים אותו או מהתקרבות לשפת האגם ממש.

איך מגיעים?

ניסע דרומה על כביש 90 לכיוון אילת ונפנה ימינה בפניה שמגיעה מייד לאחר הפניה לתמנע. ניסע דרך קצרה על כביש עפר ובתוך זמן קצר נגיע אל תצפית המשקיפה על האגם מלמעלה. שם נחנה את הרכב ונרד אל קו המים, אלא אם יש לכם רכב שטח 4*4 שיכול לקחת אתכם ממש עד המים. אם אתם צריכים עזרה טכנולוגית, תוכלו לרשום "האגם הנעלם" בווייז והוא כבר ידע להוביל אתכם לשם.

דברים שכדאי לדעת

האגם הנעלם אילת ממוקם בתוך המתחם הענק של פארק תמנע ולכן מומלץ מאוד לשלב את הביקור במעיין עם שלל הפעילויות מהן אפשר ליהנות בפארק, ובכלל זה סרט תלת מימד המספר את סיפורו של הפארק, עבודת יצירה עם חול צבעוני לילדים, שייט בסירות פדאלים וכמובן טיול במתחם הפארק האדום ביותר במדינה. במקום ישנו גם מתחם קמפינג למי שמעוניין להאריך את שהותו באזור ליום אחד נוסף. מומלצים במיוחד הם סיורי הלילה במתחם הפארק, שעבורו נבנה מערך של אורות צבעוניים המציגים את גבעות החימר המרהיבות ואת הנוף ההררי מסביב באור יקרות צבעוני שמושך את העין ומרנין את הלב.

האגם הנעלם אילת יכול להיראות לגמרי שונה בשעות השונות של היום. ביקור באגם בשעות היום כשהשמש מכה מלמעלה ומבהירה את כל הצבעים במרחב, יכול להיות דומה יותר לביקור בשלולית גדולה, אך אם תגיעו למקום בשעות בין הערביים ואפילו בליל ירח מלא, תוכלו ליהנות ממחזה מרהיב שלא תשכחו לעולם. שימו לב שהאגם מוקף במצוקים לא נמוכים כשהגישה אל קו המים מתאפשרת רגלית מכיוון אחד ועל גלגלים באמצעות דרך עפר שבה תוכלו להבחין יורדת אל קו המים. לא משנה מהיכן אתם מגיעים, מאוד לא מומלץ לנסות להגיע אל המקום מכיוונם של המצוקים הגבוהים המקיפים את האגם.

הכניסה לאגם, אם שאלתם את עצמכם היא חינמית לחלוטין ואין כל הגבלה של שעות שהייה במקום. המקום פתוח לאורך השנה כולה ובדרך כלל אינו סובל מעומס אנושי או של כלי רכב. בדרך לאילת או ממנה או כטיול שאפשר לשלב בנופש השנתי, האגם הנעלם אילת הוא בהחלט מקום שכדאי לבקר בו.

צרו קשר - לכל שאלה שעולה לכם

בלוג

חניון קרוואנים אכזיב, טבע מים ושמים

  אופציית הטיול בקרוואנים הפכה עם השנים לאופציה פופולארית מאוד בישראל. היכולת להרגיש בתוך בית מפנק, נקי ומאובזר ועדיין להגיע לטבע עצמו ולגעת בו, כשבכל

קרוואן על הים
בלוג

ליהנות מחופשת קרוואן על הים

  מעט מאוד חוויות נופש יכולות להתחרות עם נופש על הים עצמו. האוויר הפתוח והמלוח, אוושת הגלים, הבריזה הקרירה, השלווה והרוגע והיכולת להיכנס בכל רגע

התקשרו עכשיו