מעיינות בירושלים

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

הרי ירושלים הוא אחד האזורים העשירים ביותר במעיינות ברחבי הארץ ובסביבות העיר ניתן למצוא עשרות מעיינות שמציעים חוויות שונות של מים, פנאי וטבע. בחלק גדול מהמעיינות הנובעים באזור ירושלים, אפשר למצוא נקבות עתיקות שנחצבו בעבר במטרה להגביר את הנביעה ולהכווין אותה למטרות שונות (בריכה, השקיה, מאגר מי שתיה וכדומה). חלק מן המעיינות עברו תהליכי התייבשות בגין תנאי האקלים באזור בעשורים האחרונים וחלקם נפגעו מפעולות תשתית ופיתוח שבוצעו ברחבי ירושלים וסביבתה במהלך עשורים אלה. יחד עם זאת, מרבית המעיינות בירושלים הם מעיינות חיים וחיוניים ובשנים האחרונות, בעקבות שורה של יוזמות פרטיות, גם הפכו מעיינות אלה לנקודות רחצה, פנאי והתרעננות שמושכות אליהן מבקרים רבים בסופי שבוע, בחגים ובחופשות.

עין חמד

גן לאומי עין חמד משתרע בעמק נחל כסלון, מדרום למחלף כסלון על כביש מס' 1, ובתחומו ממוקמים שורה של מעיינות הנובעים בקרבת הנחל ומתנקזים אליו. הגן הלאומי עין חמד הוא גן מסודר המנוהל על ידי רשות הטבע והגנים, הכניסה כרוכה בתשלום ושעות הכניסה משתנות בהתאם לעונות השנה.

עין ליפתא

בוסתנים ירוקים ומעיין נובע הממוקמים ממש בכניסה לירושלים, על גבי מדרון ההר עליו נבנו שכונות רוממה וגבעת שאול. מומלץ לשלב פיקניק וטיול בטבע הירוק המרהיב המקיף את המעיין.

עין לימור

מעיין נקבה יפהפה בסמוך לגדה הדרומית של נחל כסלון בסמוך לכפרים עין ראפא ועין נקובא. הרחצה מותרת אך אינה מוסדרת וכדאי להתעדכן בכמות המים ועומס המבקרים, שני משתנים דינמיים לאורך עונות השנה.

עין מבשר

פינת חמד עם מעיין הנובע בשיפולי מדרונות הר מבשר, עליו בנויה מבשרת ציון בכניסה לירושלים. מי המעיין מובלים בצינור אל בריכת אבן שנבנתה ביוזמה פרטית. ניתן להשתכשך במים וליהנות ממרחב מוצל ומהנה לעריכת פיקניק בחיק הטבע.

עין צובה

אחד ממעיינות הנקבה היפים ביותר באזור ירושלים, ממוקם כק"מ מזרחית לקיבוץ צובה ומציע חניה מסודרת, שולחנות פיקניק, שבילים מסודרים, שילוט ומתחם פיקניק מסודר המתוחזק על ידי הקיבוץ.

עין שריג

מעיין נקבה הנובע למרגלות הר אורה בסמוך למושב אבן ספיר ולשביל ישראל. המעיין שופע מים ומציע חוויית הליכה לאורך נקבה רטובה. הרחצה במעיין מותרת אך אינה מסודרת. כל אלה הופכים את מעיין עין שריג לאחד המעיינות העמוסים ביותר באזור.

עין כסלון

מעיין הממוקם במורד נחל רזיאל בסמוך למושב רמת רזיאל. המעיין נובע אל תוך בריכה קטנה ועמוקה מוקפת צמחייה ירוקה. מפלס המים משתנה מאוד לאורך השנה ועל אף שמדובר בבריכת מים קטנה, עומק הבריכה מעניק לה יתרון על פני מעיינות רבים אחרים באזור.

עין ספיר

מעיין קטן הממוקם למרגלות מושב אבן ספיר בהרי ירושלים, נובע בתוך מערה עתיקה ואינטימית, אך סובל מאיכות מים ירודה יחסית. פרט לחניה מסודרת המקום לא מציע שירותים מיוחדים ועדיין מדובר בפינה מהנה לקבוצות קטנות וזוגות.

עינות בוקר

בתוך יער קדושים בסמוך למושב רמת רזיאל ממערב לירושלים, ממוקמות שתי נביעות קטנות למרגלות מצוק אבן, אם כי רק אחת מהנביעות היא פעילה בשנים האחרונות. הרחצה אינה מוסדרת אך מותרת. ניתן לשלב עם ביקור ופיקניק ביער קדושים.

מעיינות סטף

עין סטף ועין ביכורה התת קרקעי – שני מעיינות הממוקמים באתר סטף המשתרע על המדרונות התלולים ממערב לירושלים ואל מול נחל שורק. מציע מגרשי חניה, שירותים רטובים, מסעדה, נקודות מים ותחנת מידע. הכניסה למי המעיינות אסורה.

עין טייסים

מזרחית לרמת רזיאל ומערבית לקיבוץ צובה למרגלות הר טייסים, נובע עין טייסים אל תוך בריכת אבן בנויה ומסותת עם שפע של צמחייה ירוקה מסביב. למעט חניונים וחניון לילה, לא קיימים שירותים מיוחדים במקום.

עין קובי

מעיין עין קובי ממוקם על גדות נחל קובי בסמוך לצור הדסה ומבוא ביתר מזרחית לירושלים, ובו בריכת אגירה, בריכה תת קרקעית ונקבה עתיקה. בשנים האחרונות המעיין יבש לחלוטין. יש לשים לב שהמעיין ממוקם בשטחים מעבר לקו הירוק.

עין יואל

צפונית למושב מבוא ביתר, בקרבת מעיין עין קובי, ממוקם עין יואל שמציע שילוב מהנה של טבע ומים עם מסלולי טיול מרובים באזור. המעיין ממוקם מעבר לקו הירוק ומפלס המים במעיין יכול להשתנות מאוד בהתאם לעונות השנה.

עין כפירה

בסמוך לישוב נטף באחד האזורים המתוירים ביותר בישראל, ממוקם עין כפירה המשלב חוויית חורש, מים ומצוקים. המעיין נובע אל תוך בריכת אבן עתיקה וקטנה בה ניתן להשתכשך בין עצי חורש עבותים.

עין נטף

בסמוך לישוב נטף ובקרבת מעיין עין כפירה, מעיין קטן בתוך אזור מוקף במבנה עתיק ובאזור ירוק מלא חורש וטבע. מעט מים, הרבה טבע ושלל מסלולי הליכה וטיול באזור. מצוין לפיקניק ופנאי.

עין נקופה

מערבית למבשרת ציון במעלה נחל כסלון, ממוקם מעיין עין נקופה ששופץ לאחרונה והפך לאתר הנצחה לשני חיילי צה"ל. המעיין נובע אל תוך בריכה המוצלים על ידי עץ תות ענק. במקום ספסל ומתחם נוח לעריכת פיקניק.

עין חנדק

מעיין נקבה הממוקם בסמוך למושב אבן ספיר ונחשב לאחד המעיינות הגדולים, המרווחים והמהנים ביותר באזור ירושלים. הרחצה במי המעיין העמוקים אינה אסורה אך גם אינה מסודרת. במקום יש מכולת אשפה וחניה קרובה.

עינות תלם

מזרחית למבשרת ציון במבואות העיר ירושלים ממוקם הגן הלאומי עינות תלם ובו שלל מספר מעיינות קטנים וגנים פורחים נטושים. לצד מעיין גדול למדי ועמוק למדי אך גם יבש למדי, תוכלו ליהנות מחורבת בית תלם בלב הגן.

עין לבן

מערבית לגן החיות התנ"כי בירושלים, מעיין נקבה הנובע אל שתי בריכות המציעות את האפשרות המהממת של רחצה במים מרעננים מול נוף הררי עוצר נשימה. נחשב לאחד המעיינות הגודלים והיפים בהרי ירושלים.

עין אל-חניה

מעיין הנובע מתוך כנסיה וזורם אל בריכת המעיין באוויר הפתוח, ממוקם לצד כביש הר גילה בנתיב נחל רפאים שבהרי ירושלים. המקום אינו נקי במיוחד וקיימת בו נוכחות קבועה של רועי צאן ערבים. לאחרונה זוהו שברי זכוכית באזור חניית הרכבים ולכן מומלץ לא להשאיר ציוד יקר ערך ברכב.

עין איתמר

למרגלות מושב אורה מעיין ניקבה בגיא היורד אל נחל רפאים, מלא מים צלולים ומרעננים בנוי אבן על צלע ערוץ צלול. נדרשת הליכה מהרכב למעיין, בדרך כלל עמוס מבקרים אך שווה כל רגע.

עין גרס תחתית

דרומית למושב מטע בדרום הרי ירושלים ממוקם מעיין עין גרס תחתית, מעיין קטן בתוך אגן אבן בנוי. המעיין אינו מתויר במיוחד, אך מציע את חוויית המים המצופה לכל מי שמחפש אותה באזור ירושלים.

עם עשרות מעיינות בירושלים, שילובים מעניינים של טבע, מים ומסלולי טיול, תוכלו למצוא שלל יעדים לביקור לאורך השנה כולה ובכל אזור הרי ירושלים. מומלץ לבדוק מצב בטחוני במעיינות הממוקמים מעבר לקו הירוק וכן מומלץ לבדוק מראש את מפלס המים במעיינות, שכן זה יכול להשתנות בצורה משמעותית לאורך עונות השנה. כמעט כל המעיינות באזור מציעים את השילוב האולטימטיבי בין מים, פנאי ופיקניק, ממנו תוכלו ליהנות בעיקר לאורך ימות השבוע תוך הימנעות מאתרים עמוסי מבקרים בסופי שבוע.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר - לכל שאלה שעולה לכם

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

טיול קרוואנים
בלוג

הצעת נישואין בטיול קרוואנים

זוגות שמחפשים סגנון אחר של תחבורה כדי להגיע לאולם החתונות, מצאו לאחרונה את ההובלה האידיאלית להסעת החתן והכלה למקום החתונה, שאחר כך מציעה גם רקע מושלם לצילומי תמונות בתום החגיגה – הקרוואן! אבל מה שמסתיים בקרוואן יכול בקלות גם להתחיל בקרוואן.

היריון
בלוג

טיפים לטיסה לחול כשאת בהריון

כשאת בהריון, כל פעולה דורשת יותר תכנון מראש, מחשבה ושיקול דעת, וטיסה לחו"ל בהחלט אינה יוצאת דופן במובן הזה. עם כל ההתרגשות של יציאה לחופשה, או טיסה למטרה אחרת, חשוב לשים בראש סדר העדיפויות את הבטיחות שלך ושל העובר, ולנקוט באמצעי הזהירות המתאימים.

מון בלאן
בלוג

טיול לגבהים חדשים: חשיפת נפלאות הקילימנג'רו והמון בלאן

מחפשים את ההרפתקה הבאה שלכם? אל תחפשו רחוק יותר מהפסגות המלכותיות של הקילימנג'רו והמון בלאן. ההרים האיקוניים הללו מציעים נופים עוצרי נשימה, שבילים מאתגרים וחוויה בלתי נשכחת למטיילים בכל הרמות. בין אם אתה מטפס הרים ותיק או מתחיל המעוניין לפרוץ את הגבולות שלך, היעדים האלה לא יאכזבו. התכוננו לשרוך את נעלי ההליכה ולצאת למסע בלתי נשכח לגבהים חדשים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!