עין דישון

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

בתוך מבנה אבן תת קרקעי, שוכן לו מעיין עין דישון הנובע בתוך תחומי שמורת נחל דישון ממערב למושב דישון בגליל העליון המזרחי. בעבר שימש המעיין את תושבי כפר דישום. שם זה הומר לשם העברי דישון, על שם אחת החיות המוזכרות בתורה והשפיע על מתן השמות לעוד שורה של מעיינות בסביבה ובכלל זה יחמור, זמר וצבי. בכניסה למעיין תגלו שהיא מכוסה בבד רשת גדול ואם תשאלו למטרתו, הרי שמדובר במחסום שמיועד למנוע חדירת דבורים מהכוורות הסמוכות שמפעיל מושב דישון. לאחר ירידה אל מבנה הבטון, תצטרכו לזחול מעט ומייד תגיעו אל בריכת הנביעה בתוך מבנה אבן קשתי ומעורר השתאות. לאורך רוב ימות השנה נותר המפלס ברמה סבירה. לעומת זאת, אם מי המעיין מציפים גם את מבנה הבטון החיצוני, המשמעות היא שהמפלס גבוה מדי והרחצה מסוכנת.

איך מגיעים?

נעלה על כביש 886 מצומת עין זיתים לצומת ישע וניסע אל עבר מושב דישון. בכניסה למושב נפנה ימינה לדרך היקפית הסלולה לאורך גדר היישוב. לאחר נסיעה של 1.1 ק"מ נחנה לצד היציאה מהיישוב באזור העיקול בקצה הדרך המערבי. נכנס דרך שער הולכי הרגל ונלך רגלית כ-270 מטר בדרך עפר היורדת לעין אביב בנחל דישון. בדרך נפגוש שני עיקולים על פני ערוצים רדודים ובשני שבהם נמצא עין דישון. אם הגעתם לכוורות דבורים, פספסתם את המעיין בכ-20 מטר.

דברים שכדאי לדעת

מעיין עין דישון מתאים לטיולי משפחות, זוגות וחברים ונועד בעיקר לביקורים קצרים וטבילה במים, שכן פרט למעיין עצמו לא תמצאו בו שירותים נוספים כמו שולחנות או שירותים רטובים. האתר אינו מוסדר ואינו נמצא באחריות רשות רשמית כלשהי, כך שהאחריות היא על הרוחצים במעיין. בקרבת המעיין נמצא מתחם של כוורות דבורים המופעלות על ידי מושב דישון. אם אתם רגישים לעקיצת דבורה, המקום הזה הוא מחוץ לתחום עבורכם, על אף שככלל הדבורים לא מגיעות למעיין כתופעה. כאשר מפלס המים גבוה, במהלך החורף ותחילת האביב, קיימת סכנה בכניסה וברחצה במעיין.

בהגעה למקום תפגשו מבנה ראשון מלא אשפה. זהו לא עין דישון שנמצא דווקא במבנה הסמוך אותו תוכלו לזהות כאמור באמצעות הרשת השחורה הפרושה על פתחו. באמצעות סולם עץ רעוע למדי, תוכלו לרדת אל תחתית המבנה שם נמצא המעיין באולם חשוך לחלוטין, מה שאומר שתצטרכו להצטייד במקור אור נייד. שימו לב שסולם העץ והמעבר הצר לבריכת המעיין מהווים מעין צוואר בקבוק שעלול ליצור תחושת עומס במעיין. מבנה המעיין שיכול להכיל כ-15 מתרחצים מגביל אף הוא את התנועה ועלול ליצור תחושה של עומס גם כשמספר המטיילים בפועל אינו רב.

עין דישון ממוקם בגליל העליון המזרחי בקרבת מעיינות רבים נוספים, שמורות, חורשות ונחלים אותם תוכלו לשלב במסלול טיול באזור כולו.

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר - לכל שאלה שעולה לכם

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

טיול קרוואנים
בלוג

הצעת נישואין בטיול קרוואנים

זוגות שמחפשים סגנון אחר של תחבורה כדי להגיע לאולם החתונות, מצאו לאחרונה את ההובלה האידיאלית להסעת החתן והכלה למקום החתונה, שאחר כך מציעה גם רקע מושלם לצילומי תמונות בתום החגיגה – הקרוואן! אבל מה שמסתיים בקרוואן יכול בקלות גם להתחיל בקרוואן.

היריון
בלוג

טיפים לטיסה לחול כשאת בהריון

כשאת בהריון, כל פעולה דורשת יותר תכנון מראש, מחשבה ושיקול דעת, וטיסה לחו"ל בהחלט אינה יוצאת דופן במובן הזה. עם כל ההתרגשות של יציאה לחופשה, או טיסה למטרה אחרת, חשוב לשים בראש סדר העדיפויות את הבטיחות שלך ושל העובר, ולנקוט באמצעי הזהירות המתאימים.

מון בלאן
בלוג

טיול לגבהים חדשים: חשיפת נפלאות הקילימנג'רו והמון בלאן

מחפשים את ההרפתקה הבאה שלכם? אל תחפשו רחוק יותר מהפסגות המלכותיות של הקילימנג'רו והמון בלאן. ההרים האיקוניים הללו מציעים נופים עוצרי נשימה, שבילים מאתגרים וחוויה בלתי נשכחת למטיילים בכל הרמות. בין אם אתה מטפס הרים ותיק או מתחיל המעוניין לפרוץ את הגבולות שלך, היעדים האלה לא יאכזבו. התכוננו לשרוך את נעלי ההליכה ולצאת למסע בלתי נשכח לגבהים חדשים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!