עין דישון

קרוואנים להשכרה במחירים הזולים בארץ 

קראוונים מפוארים בשירות V.I.P 

פנו אלינו להצעת מחיר 052-9977222

ייעוץ מקצועי ללא עלות 

בתוך מבנה אבן תת קרקעי, שוכן לו מעיין עין דישון הנובע בתוך תחומי שמורת נחל דישון ממערב למושב דישון בגליל העליון המזרחי. בעבר שימש המעיין את תושבי כפר דישום. שם זה הומר לשם העברי דישון, על שם אחת החיות המוזכרות בתורה והשפיע על מתן השמות לעוד שורה של מעיינות בסביבה ובכלל זה יחמור, זמר וצבי. בכניסה למעיין תגלו שהיא מכוסה בבד רשת גדול ואם תשאלו למטרתו, הרי שמדובר במחסום שמיועד למנוע חדירת דבורים מהכוורות הסמוכות שמפעיל מושב דישון. לאחר ירידה אל מבנה הבטון, תצטרכו לזחול מעט ומייד תגיעו אל בריכת הנביעה בתוך מבנה אבן קשתי ומעורר השתאות. לאורך רוב ימות השנה נותר המפלס ברמה סבירה. לעומת זאת, אם מי המעיין מציפים גם את מבנה הבטון החיצוני, המשמעות היא שהמפלס גבוה מדי והרחצה מסוכנת.

איך מגיעים?

נעלה על כביש 886 מצומת עין זיתים לצומת ישע וניסע אל עבר מושב דישון. בכניסה למושב נפנה ימינה לדרך היקפית הסלולה לאורך גדר היישוב. לאחר נסיעה של 1.1 ק"מ נחנה לצד היציאה מהיישוב באזור העיקול בקצה הדרך המערבי. נכנס דרך שער הולכי הרגל ונלך רגלית כ-270 מטר בדרך עפר היורדת לעין אביב בנחל דישון. בדרך נפגוש שני עיקולים על פני ערוצים רדודים ובשני שבהם נמצא עין דישון. אם הגעתם לכוורות דבורים, פספסתם את המעיין בכ-20 מטר.

דברים שכדאי לדעת

מעיין עין דישון מתאים לטיולי משפחות, זוגות וחברים ונועד בעיקר לביקורים קצרים וטבילה במים, שכן פרט למעיין עצמו לא תמצאו בו שירותים נוספים כמו שולחנות או שירותים רטובים. האתר אינו מוסדר ואינו נמצא באחריות רשות רשמית כלשהי, כך שהאחריות היא על הרוחצים במעיין. בקרבת המעיין נמצא מתחם של כוורות דבורים המופעלות על ידי מושב דישון. אם אתם רגישים לעקיצת דבורה, המקום הזה הוא מחוץ לתחום עבורכם, על אף שככלל הדבורים לא מגיעות למעיין כתופעה. כאשר מפלס המים גבוה, במהלך החורף ותחילת האביב, קיימת סכנה בכניסה וברחצה במעיין.

בהגעה למקום תפגשו מבנה ראשון מלא אשפה. זהו לא עין דישון שנמצא דווקא במבנה הסמוך אותו תוכלו לזהות כאמור באמצעות הרשת השחורה הפרושה על פתחו. באמצעות סולם עץ רעוע למדי, תוכלו לרדת אל תחתית המבנה שם נמצא המעיין באולם חשוך לחלוטין, מה שאומר שתצטרכו להצטייד במקור אור נייד. שימו לב שסולם העץ והמעבר הצר לבריכת המעיין מהווים מעין צוואר בקבוק שעלול ליצור תחושת עומס במעיין. מבנה המעיין שיכול להכיל כ-15 מתרחצים מגביל אף הוא את התנועה ועלול ליצור תחושה של עומס גם כשמספר המטיילים בפועל אינו רב.

עין דישון ממוקם בגליל העליון המזרחי בקרבת מעיינות רבים נוספים, שמורות, חורשות ונחלים אותם תוכלו לשלב במסלול טיול באזור כולו.

צרו קשר - לכל שאלה שעולה לכם

בלוג

חניון קרוואנים אכזיב, טבע מים ושמים

  אופציית הטיול בקרוואנים הפכה עם השנים לאופציה פופולארית מאוד בישראל. היכולת להרגיש בתוך בית מפנק, נקי ומאובזר ועדיין להגיע לטבע עצמו ולגעת בו, כשבכל

קרוואן על הים
בלוג

ליהנות מחופשת קרוואן על הים

  מעט מאוד חוויות נופש יכולות להתחרות עם נופש על הים עצמו. האוויר הפתוח והמלוח, אוושת הגלים, הבריזה הקרירה, השלווה והרוגע והיכולת להיכנס בכל רגע

התקשרו עכשיו