קרוואן זוגי למכירה

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

רוצים לקנות קרוואן? אתם לא לבד. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מחליטים לקנות קרוואנים המאפשרים לטייל בנוחות ברחבי הארץ, להגיע למגוון מקומות מיוחדים ויותר. במאמר הבא נסביר מה חשוב לקחת בחשבון עבור קרוואן זוגי למכירה.

 

קרוואן זוגי למכירה – מה זה קרוואן?

לפני שנסביר על רכישת קרוואן, כדאי להבין מה זה קרוואן בכלל. קרוואן הוא מעין בית נייד המשמש למגורים. קרוואנים הם ניידים, כך ניתן להעביר אותם ממקום למקום על ידי הנעה עצמית או על ידי גרירה/ העמסה. פעמים רבות אנשים רוכשים קרוואן וממקמים אותו במקום קבוע, כך שישמש מבנה לאירוח אורחים/ יחידת דיור לילד ועוד אפשרויות שונות.

בשנים האחרונות רכישת קרוואנים הפכה לפופולרית וגרמה לכך שיותר ויותר ישראלים רוכשים קרוואנים. יש לכך מספר סיבות.

קודם כל הקרוואן משמש כבית נופש נייד ופרטי. עם הקרוואן ניתן לטייל ברחבי הארץ בקלות ולהנות משינה נוחה בתוך הקרוואן שמספק לנו מיטה, מקלחת עם מים חמים, שירותים, כיריים ומגן עלינו מפני חום/ קור קיצוני וחיות או חרקים למיניהם. כך ניתן אך לחסוך על מקומות לינה או הסעדה במהלך טיול.

סיבה נוספת היא שבשנת 2012 מס הקנייה על קרוואנים הורד מה שהוביל ישראלים רבים לרכוש קרוואנים במחירים משתלמים יותר.

עוד סיבה באה לידי ביטוי במקומות חניה לקרוואנים. משרד התיירות ורשות הטבע עודדו פיתוח של חניונים ידידותיים לקרוואנים, כך שניתן להנות מחניה מסודרת לאורך הטיול במקומות מסודרים וחוקיים. כיום קיימים עשרות חניוני קרוואנים ברחבי הארץ המנוהלים על ידי רשות הטבע והגנים ואף על ידי יזמים פרטיים.

קרוואן זוגי למכירה - מה זה קרוואן? לפני שנסביר על רכישת קרוואן, כדאי להבין מה זה קרוואן בכלל. קרוואן הוא מעין בית נייד המשמש למגורים.

קרוואן זוגי למכירה נייד

קרוואן נייד הוא קרוואן המתפקד גם כרכב. כלומר, לא תצטרכו להתאים אותו לרכב שלכם. לקרוואן נייד יתרונות רבים. קודם כל הוא נייד כך שניתן לנסוע איתו ממקום למקום מבלי להסתבך. כמו כן, בדרך כלל מדובר בקרוואנים יפים ונוחים מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי קרוואן נייד יהיה יקר יותר מקרוואן נגרר ובנוסף לא תוכלו להפריד בינו לבין כלי הרכב, מה שיכול להוות חיסרון עבור אנשים מסוימים.

קרוואן זוגי למכירה נייד קרוואן נייד הוא קרוואן המתפקד גם כרכב. כלומר, לא תצטרכו להתאים אותו לרכב שלכם. לקרוואן נייד יתרונות רבים. קודם כל הוא נייד כך שניתן לנסוע איתו ממקום למקום מבלי להסתבך

קרוואן זוגי למכירה נגרר

קרוואן נגרר הוא קרוואן המתחבר לרכב בעל אפשרות נשיאה. הרכב הגורר חייב להיות חזק ומתאים מבחינת החיבור שלו לקרוואן. כלומר, כאשר אתם רוכשים את הקרוואן אתם חייבים לוודא פרטים רבים כמו משקל הקרוואן, הרוחב שלו ועוד, מה שיכול להוות חיסרון משמעותי. קרוואן נגרר הוא קרוואן מרשים, גם מבפנים וגם מבחוץ, ניתן לאבזר אותו במגוון דרכים ואף להפריד בינו לבין הרכב כך שניתן לטייל עם הרכב בקלות ולחזור ללון בקרוואן מבלי להסתבך בגרירתו כל היום.

 

קרוואן זוגי למכירה – משקל הקרוואן

משקל הקרוואן הוא אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מבררים על קרוואן זוגי למכירה. המשקל משפיע גם על קרוואן נייד וגם על קרוואן נגרר.

קרוואן מעל 1,500 ק"ג מצריך נהג עם רישיון ג'. לכן, במידה שאין לכם רישיון ג' חשוב מאוד לוודא שמשקלו הכולל של הקרוואן לא עולה על 1,500 ק"ג. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שלקרוואן לא מוכנסים מוצרים כבדים מידי כמו מקרר ביתי או מכונת כביסה שמעלים את משקלו הכולל באופן משמעותי. אלמנט זה ישפיע הן על קרוואן נגרר והן על קרוואן נייד, שכן ישפיע על הרישיון אותו מחזיק הנהג.

בנוסף לכך, משקל הקרוואן חשוב במיוחד עבור קרוואן נגרר. כפי שציינו קודם, קרוואן נגרר הוא קרוואן הנגרר על ידי רכב בעל אפשרות נשיאה. לכן, כאשר מדובר בקרוואן נגרר חשוב מאוד לבדוק מה משקל הקרוואן ומה המשקל המקסימלי שהרכב שלכם יכול לגרור אחריו. בדרך כלל רכבים פרטיים קטנים יכולים לגרור עד כ-750 ק"ג. במשקל כזה ניתן לרכוש קרוואן שמתאים לזוג פלוס שלושה ילדים.

משקל הקרוואן הוא אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מבררים על קרוואן זוגי למכירה. המשקל משפיע גם על קרוואן נייד וגם על קרוואן נגרר.

קרוואן זוגי למכירה – רוחב הקרוואן

מלבד למשקל הקרוואן, חשוב מאוד לבחון גם את רוחב הקרוואן. קיימים קרוואנים ברחבים שונים וחשוב מאוד להבין מה ההשפעה של כל רוחב כזה.

קודם כל יש לציין כי הרוחב המקסימלי המותר בכבישי ישראל הוא 2.50 מטר. בדרך כלל הרוחב הממוצע של הקרוואנים הוא 2.30 מטר. קרוואנים רחבים (בין 2.45 ל2.50 מטר), עולים יותר מאחר שלא נכנסים במכולה הנדרשת להובלה ולכן יש להתאים להם מכולה אחרת מה שמעלה את עלות ההובלה. אך, במידה שאתם רוכשים קרוואן למשפחה תחושת המרחב יכולה להיות משמעותית שכן באה לידי ביטוי לכל אורכו של הקרוואן ומאפשרת להנות ממיטות רחבות, מפינת אוכל מרווחת יותר, מקלחת גדולה יותר ועוד, לכן יש לקחת זאת בחשבון.

ההמלצה שלנו היא להיכנס לשני סוגי הקרוואנים- אחד רחב ואחד צר יותר ולהרגיש בעצמכם האם זה משמעותי בעיניכם או לא.

קרוואן זוגי למכירה - רוחב הקרוואן מלבד למשקל הקרוואן, חשוב מאוד לבחון גם את רוחב הקרוואן. קיימים קרוואנים ברחבים שונים וחשוב מאוד להבין מה ההשפעה של כל רוחב כזה.

קרוואן זוגי למכירה – דלת וחלונות

אחד הדברים החשובים ביותר בקרוואן נייד למכירה הוא הדלת והחלונות שלו. נתחיל מדלת הקרוואן. הדלת היא המקום ממנו נכנסים ויוצאים לקרוואן. חשוב שהדלת תהיה עבה אך לא כבדת משקל. כמו כן, חשוב מאוד שדלת הקרוואן תהיה בצד ימין- כך תוכלו לצאת מהקרוואן באמצע הדרך בלי להסתכן. דלת בצד שמאל תסכן אתכם באופן משמעותי. לכן, וודאו זאת לפני שאתם רוכשים את הקרוואן על מנת שתוכלו לעצור באמצע הדרך בקלות ובביטחון.

עכשיו נעבור לחלונות. החלונות משמעותיים ומאפשרים לנו להנות מתחושת מרחב, אוורור, להסתכל על הנוף ועוד מגוון אפשרויות. חלונות בקרוואן עולים ליבואן יותר כסף לכן חשוב מאוד לוודא שהקרוואן מצויד במספיק חלונות ושלכולם (כולל לדלת הכניסה) יש רשת יתושים שיכולה להגן.

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה קרוואן זוגי למכירה, מאחר שהמחיר תלוי בגורמים שונים כמו החברה היצרנית של הקרוואן, הדגם שלו, הגודל שלו, מסוג הקרוואן

קרוואן זוגי למכירה – מה טווח המחירים?

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה קרוואן זוגי למכירה, מאחר שהמחיר תלוי בגורמים שונים כמו החברה היצרנית של הקרוואן, הדגם שלו, הגודל שלו, מסוג הקרוואן( קרוואן נייד או קרוואן נגרר) ומאיכות המוצרים המאבזרים אותו.

קודם כל חשוב לציין כי העלות של הקרוואן היא לא מאוד יקרה ובסופו של דבר תשתלם לנו הרבה יותר מאשר לצאת לחופשה באילת או בטבריה כל שנה. העלות הממוצעת של חופשה באילת למשפחה נעה סביב 10,000 שקלים ואף יותר. קניית קרוואן נעה בין 50,000 לבין 200,000 שקלים, בהתאם לגורמים שציינו קודם, ומאפשרת לנו כמות חופשות בלתי מוגבלת. כמו כן ערכו של הקרוואן שומר על עצמו, במיוחד אם בחרתם בקרוואן אירופאי של המותגים המובילים. לכן, אם רכשתם קרוואן אירופאי בסכום של כ-100,000 שקלים, גם אם תרצו למכור את הקרוואן כעבור שנתיים שלוש- עדיין תוכלו להרוויח כ-80,000 ואף 90,000 שקלים ולהחזיר כמעט את כל ההשקעה.

לכן, ההמלצה שלנו- לפני שאתם מתחילים לבחון את כל הפרטים ולנסות להתאים את הקרוואן הטוב ביותר, עליכם להבין מה התקציב העומד לרשותכם לרכישת הקרוואן. במידה שיש לכם תקציב מוגדר עליכם להתמקד רק באפשרויות המתאימות לתקציב שלכם ולא להתפזר בחיפוש שלכם. המחירים עבור קרוואן זוגי למכירה, ינועו בין 50,000 לבין 200,000. כמו כן, חשוב מאוד לרכוש את הקרוואן אצל חברה מסודרת בעלת רישיון יבואן ורישיון עסק על מנת שתוכלו להנות מאחריות על הקרוואן.

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

מאמרים נוספים בנושא:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!