עין נילי

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

בדומה לעין עמיקם או עין אביאל, גם מעיין עין נילי הוא מעיין הנובע לצד ערוץ נחל תנינים, "שמארח" לאורכו שורה של מעיינות ונקודות נביעה. מתוך כלל המעיינות הללו, עין נילי הוא אחד המתוקים והצלולים שבהם. מי המעיין נובעים בסמוך לאזור הכרמים והמטעים של מושב גבעת ניל"י שעל שמו נקרא המעיין וזורמים אל בריכה מלבנית ורדודה הממוקמת בין עצי אקליפטוס. המעיין שופץ ושוקם לפני מספר שנים והפך לאתר הנצחתה של בר חולי ז"ל, עובדת משרד הבטחון שנהרגה במפולת סלעים בטראק בצפון הודו. במסגרת השיפוצים, שופצה בריכת האבן של המעיין, נבנה גשרון עץ קטן, נתלתה נדנדת חבלים ממש מעל בריכת המעיין ופוזרו מספר פינות ישיבה נוחות מוקפות בערוגות תבלינים ועצי פרי. מעיין עין נילי הוא ללא ספק פינת חמד מהנה ונוחה שמביאה איתה את היופי והאווירה הקלאסיים של אזור הצפון, בתוך סביבה מוצלת לחלוטין, עם הרבה מים ובסמוך לנחל תנינים, השוצף וגועש במהלך עונת החורף, האביב ואל תוך תחילת הקיץ.

איך מגיעים?

בצומת עדה נפנה ימינה לכיוון מושבת גבעת עדה, שאל כיכר הכניסה שלה נגיע לאחר נסיעה של 4.5 ק"מ. נמשיך בכיכר לנסיעה של 3 ק"מ נוספים ונפנה שמאלה לכיוון מושב גבעת ניל"י, שאל הכניסה אליו נגיע לאחר נסיעה של 3 ק"מ נוספים. בהזדמנות אחרת אולי ניכנס לביקור במושב ניל"י אך כעת נבחר דווקא בדרך העפר הרחבה היורדת אל הוואדי, שלאחר קילומטר נסיעה לאורכו נגיע לגשר אירי קטן ומימינו שביל עפר קטן. זוהי הנקודה בה אנחנו משאירים את הרכב וממשיכים בהליכה למרחק של מספר מאות מטרים אל תוך כרם, חוצים את הכרם לכיוון מזרח וביציאתו מגיעים לנחל נילי. לאחר 300 מטרים מהכניסה לנחל יתגלה מימיננו ריכוז של מספר עצי אקליפטוס גבוהים – במרכזם יושבת בריכת עין נילי.

דברים שכדאי לדעת

בזכות השיפוץ והשיקום שעבר המקום, ניתן לנצל את הביקור בעין נילי ליום שלם של פיקניק בלב הטבע הצפוני. המים מצויים בשפע וכך גם הצל, והביקור במקום אפשרי לאורך כל עונות השנה. הכניסה למקום היא חופשית וחינמית ובדרך כלל גם לא נחווה בו עומסי מטיילים, שכן המקום עדיין לא חצה את רף הפופולאריות שמזמן את רכבי השטח, הכלים החד פעמיים ובדלי הסיגריות, אותם אפשר למצוא בלא מעט אתרי טבע פראיים באזור הצפון. קחו בחשבון מרחק הליכה של כחצי ק"מ בשבילים חשופים לשמש, הליכה של כ-10 דקות סך הכל, אך זכרו שבסופה ממתין לכם אחד המעיינות המרעננים ביותר באזור, מה שהופך את המאמץ לשווה במיוחד. עם המשפחה, עם בן או בת הזוג, עם חברים, לביקור קצר או יום שלם של בילוי בחיק הטבע – עין נילי הוא מקום נהדר לחוות בו את חוויית הצפון.

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

מאמרים נוספים בנושא:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!