קרוואן מפואר למכירה

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

אנשים רבים בישראל רוכשים קרוואן מפואר ויוצאים לטייל ברחבי הארץ מבלי לבזבז כסף על מקומות לינה, מאחר שיש ברשותם קרוואן מפואר המשמש ללינה. מהו קרוואן, מה הופך קרוואן למפואר ומה היתרונות של קרוואן מפואר? על קרוואן מפואר למכירה נרחיב במאמר הבא.

 

קרוואן מפואר למכירה – מה זה?

קרוואן הוא מעין בית נייד שניתן להעביר ממקום למקום בדרכים שונות ומשמש למגורים. קיימים קרוואנים ניידים שניתן להניע וקרוואנים נגררים שמתחברים לרכב. הקרוואן יכול לשמש כבית נופש, כחלל שמיועד לאורחים וממוקם בחצר הבית או כרכב טיולים משודרג שמאפשר לינה נוחה ובטוחה.

עם הקרוואן ניתן לטייל ברחבי הארץ, לישון בנוחות במגוון מקומות, להנות ממיטה, ממקלחת עם מים חמים, שירותים, כיריים, צל, מיזוג אוויר, חימום, ואף הגנה מפני חרקים ומזיקים אחרים.

לפני שאתם באים לקנות קרוואן חדש חשוב להבין אילו דברים ישפרו את השהייה בקרוואן ויהפכו אותה לנוחה ולנעימה ביותר. לדוגמא, מנגנון נעילה למגירות שימנע מהן להיפתח במהלך הנסיעה יכול להפוך את הנסיעה בקרוואן למשודרגת בכמה רמות.

מהו קרוואן, מה הופך קרוואן למפואר ומה היתרונות של קרוואן מפואר? על קרוואן מפואר למכירה נרחיב במאמר הבא.

קרוואן מפואר למכירה – מה הופך קרוואן למפואר?

יש מספר אלמנטים שהופכים קרוואן לקרוואן מפואר-

 1. אביזרים

קרוואן מפואר הוא קרוואן שמאובזר בכל האביזרים החשובים. קחו בחשבון כי בכל קרוואן צריך להיות אזור בסיסי הכולל מיטות, מטבח, פינת ישיבה, מזגן, שירותים ומקלחת. מלבד אלה קרוואן מפואר יהיה מאובזר במקרר, בטלוויזיה, המטבח יהיה מאובזר לפרטי פרטים, יהיו מקומות אחסון רבים ונוחים, המיטות יהיו נוחות במיוחד ועוד.

 1. רוחב הקרוואן

בישראל על פי חוק מותר לנסוע בכבישים עם כלי רכב ברוחב מקסימלי של 2.5 מטר. לכן, קודם כל וודאו שרוחב הקרוואן לא עולה על 2.5 מטר. רוב הקרוואנים מגיעים ברוחב ממוצע של 2.3 מטר, אך תוכלו למצוא קרוואנים רחבים יותר ברוחב של 2.45 או 2.5 מטר. הקרוואנים הרחבים יותר יהיו גם יותר יקרים, שכן הם לא נכנסים במכולה יקרה והייבוא שלהם מתייקר. אך, ככל שהקרוואן רחב יותר ומרווח יותר כך הוא יותר מפואר. קרוואן מפואר בדרך כלל יהיה קרוואן רחב יותר שיש בו מקום לאביזרים והחלל בו מנוצל כהלכה.

 1. ניצול החלל

לא רק רוחב הקרוואן ישפיע על תחושת המרחב בקרוואן, אלא גם ניצול החלל. קרוואן מפואר יהיה קרוואן שהחלל בו מנוצל בצורה חכמה ומשתלמת. הפרטים בו יהיו מדויקים והכל יהיה נכון. בדרך כלל אזור הרצחה יהיה נוח ומרווח, המיטות נוחות וגדולות, פינת האוכל מרווחת ויהיו בקרוואן מקומות אחסון רבים ונוחים.

 1. דלת וחלונות

דבר נוסף שהופך קרוואן למפואר הוא הדלת והחלונות. דלת הקרוואן היא המקום ממנו נכנסים ויוצאים. חשוב מאוד שהדלת תהיה עבה אך לא כבדת משקל. כמו כן, חשוב מאוד שהדלת תהיה ממוקמת בצד ימין כך שתוכלו לצאת מהקרוואן ללא סכנה. החלונות של הקרוואן, כמו חלונות ברכב או חלונות בכלל חשובים לאוורור החלל, להסתכל על הנוף ולאפשר לכם להנות מתחושת מרחב. חלונות בקרוואן עולים ליבואן יותר כסף לכן, לא בכל קרוואן יש חלונות. בקרוואן מפואר יהיו חלונות רחבים שמאפשרים להנות מהנוף ומהמרחב וכמובן לאוור את הקרוואן. מומלץ שגם לדלת וגם לחלונות תהיה רשת יתושים, בשביל הנוחות.

 

קרוואן מפואר למכירה - מה זה? קרוואן הוא מעין בית נייד שניתן להעביר ממקום למקום בדרכים שונות ומשמש למגורים.
קרדיט תמונה: freepik

קרוואן מפואר למכירה – נייד או נגרר?

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בבחירת קרוואן מפואר למכירה הוא האם אתם רוצים קרוואן נייד או קרוואן נגרר.

 • קרוואן נייד- קרוואן נייד, כפי שניתן להבין משמו הוא קרוואן בעל יכולת הנעה עצמית, כלומר מתפקד כמו רכב. עם קרוואן נייד ניתן לנסוע ממקום למקום בקלות. יש לקחת בחשבון כי בקרוואן נייד לא קיימת הפרדה בין כלי הרכב לבין הקרוואן עצמו.
 • קרוואן נגרר- קרוואן נגרר הוא קרוואן המתחבר לרכב בעל אפשרות נשיאה. חשוב מאוד להתאים בין הקרוואן לבין הרכב הגורר. לכן יש לבדוק כי הרכב חזק ומתאים להתחבר לקרוואן. עם קרוואן נגרר ניתן להפריד בין כלי הרכב לבין הקרוואן עצמו מה שמאפשר טיול יומי עם הרכב ולינה בקרוואן מבלי לגרור את הקרוואן כל היום.

קרוואן מפואר למכירה - נייד או נגרר? הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בבחירת קרוואן מפואר למכירה הוא האם אתם רוצים קרוואן נייד או קרוואן נגרר.

קרוואן מפואר למכירה – משקל הקרוואן

חשוב מאוד לקחת בחשבון את משקל הקרוואן. בישראל, הרישיון מחולק לפי רמות. קרוואן שמשקלו עולה על 1,500 ק"ג מחייב נהיגה על ידי נהג בעל רישיון ג'. לכן, אם אין לכם רישיון ג', חשוב מאוד לבדוק שמשקלו הכולל של הקרוואן לא יעלה על 1,500 ק"ג על מנת שתוכלו לנהוג בו בעצמכם מבלי להוציא רישיון מתאים. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שלא מוכנסים לקרוואן מוצרים כבדים מידי כמו מקרר ביתי או מכונת כביסה שמעלים את משקלו הכולל של הקרוואן.

 

קרוואן מפואר למכירה - משקל הקרוואן חשוב מאוד לקחת בחשבון את משקל הקרוואן. בישראל, הרישיון מחולק לפי רמות. קרוואן שמשקלו עולה על 1,500 ק"ג מחייב נהיגה על ידי נהג בעל רישיון ג'.

קרוואן מפואר למכירה – מה היתרונות?

למה בכלל כדאי לקנות קרוואן מפואר? לפניכם היתרונות של קרוואן מפואר למכירה-

 • לינה נוחה בשטח- עם קרוואן מפואר אתם יכולים ללון בטבע אבל בנוחות, בסביבה נקייה ובטוחה הכוללת מיטה, שירותים ומקלחת. בשביל מי שאוהב את הטבע אך פחות אוהב קמפינג זה הפתרון המושלם.
 • חסכון כספי- עם קרוואן מפואר ניתן להנות מחופשות מפנקות ומהנות ולא לשלם על לינה.
 • שינוי מקום- ניתן להזיז את הקרוואן ממקום למקום וכך ללון בכל לילה במקום אחר, מול נופים חדשים ומקומות מיוחדים.
 • אתם קובעים את הקצב- עם הקרוואן אתם יכולים לקבוע את הקצב של הטיול. אתם לא כפופים לשעות המלון, או לחדר אוכל, אתם יכולים להחליף יעדים במהירות או להחליט להישאר במקום שטוב לכם בו ואתם לא צריכים לסחוב ציוד.
 • נופש אינטימי או נופש עם חברים- עם קרוואן אתם יכולים לצאת בקלות לנופש ולבחור בין נופש זוגי ואינטימי לבין נופש עם חברים או משפחה בלי הבדל.
אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

מאמרים נוספים בנושא:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!