עין ביכורה

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

מעיין עין ביכורה הוא אחד משני מעיינות אתר הסטף, הממוקם במדרונות התלולים של הרי ירושלים ממערב לעיר. האתר נקרא על שם הכפר הערבי סטף, ששכן במקום עד מלחמת יום העצמאות, ומאז ועד היום ממשיכים לנבוע במקום שני המעיינות השופעים – עין ביכורה ועין סטף. מקור שמו של המעיין הוא מניסיון היאחזות של הנח"ל באתר בשם ביכורה. שם המעיין מנציח לכאורה את ניסיון ההיאחזות שבזמנו נתפס כאירוע דרמטי. המעיין הנובע משמש להשקיית עשרות דונמים של שדות ובוסתנים לאורך מדרון ההר.

איך מגיעים?

ניסע על כביש מס' 1 (ירושלים תל אביב) ונפנה במחלף הראל לכיוון מבשרת ציון. נמשיך כ-4 ק"מ עד שנגיע לכיכר התנועה בצומת הר איתן במפגש הכבישים 395 ו-3965. בכיכר נצא בפנייה השנייה ימינה ולאחר כ-200 מטרים נפנה שמאלה לחניון העליון של אתר הסטף. מהחניון העליון נמשיך בכביש תלול למגרש החניה האמצעי במרחק 1.5 ק"מ (הכביש מתאים לנסיעת כלי רכב פרטיים בלבד ועלול להיות פקוק בסופי שבוע וחגים).

ההגעה לעין ביכורה אפשרית דרך עין סטף, ממנו ממשיכים לאורך השדות וחורבות מבנים עתיקים בני 6,000 שנה עד למפגש עם שביל ישראל, בו נפנה ימינה ונרד אל עבר בריכת עין ביכורה. לפני שנכנסים לבריכה ניתן ללכת לאורך הניקבה דרכה זורמים מי הנביעה. הניקבה חשוכה ומחייבת שימוש בפנס, אך היא גבוהה דיה לאורך מרבית אורכה ומאפשרת הליכה זקופה ונוחה. מהניקבה מגיעים אל חלל הנביעה, אם כי המעבר לחלל הנביעה הוא דרך מדרגת סלע שהמעבר שלה עשוי להיות מאתגר למדי עבור ילדים קטנים ומבוגרים. ביציאה מהנקבה מתגלה בריכה אליה נובעים מי המעיין. הבריכה מוקפת קירות אבן גבוהים ומעט צמחייה מסביב. אפשרות נוספת היא הגעה ישירה לבריכת המעיין דרך שביל ומדרגות המובילים אל המעיין.

דברים שכדאי לדעת

אתר הסטף הוא שמורת טבע וככזה נהנה מתחזוקה שוטפת וניקיון. במקום תוכלו למצוא פחי אשפה. שימו לב שהכניסה לבריכת המעיין היא אסורה, כך שאם אתם מחפשים חוויית מים לבני המשפחה, זהו לאו דווקא האתר המתאים עבורכם. בשבתות, חגים וחופשות עלולים להיווצר עומסי מטיילים וכן עומסי תנועה בסביבת אזור הסטף.

את הטיול למעיין עין ביכורה ניתן לשלב עם מגוון רחב של מסלולי טיול בהרי ירושלים לרבות ברחבי אתר הסטף עצמו, אשר מציע לכם שורה ארוכה של נקודות מנוחה, פיקניק, שולחנות וספסלי עץ. במגרש החניה העליון של הסטף תוכלו ליהנות ממסעדה, בית קפה, תחנת מידע של קרן קיימת לישראל, שירותים רטובים ונקודת מים. מומלץ לאסוף בתחנת המידע מפות ודפי מידע על אזור הסטף, ולגלות דרכם מסלולים שונים שיכולים לעניין אתכם בשילוב עם ביקור במעיין עין ביכורה. אתר נהדר לטיול משפחתי לסופי שבוע עבור כל מי שמתגורר באזור המרכז ובסביבתו.

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

מאמרים נוספים בנושא:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!