עין ביכורה

קרוואנים להשכרה במחירים הזולים בארץ 

קראוונים מפוארים בשירות V.I.P 

פנו אלינו להצעת מחיר 052-9977222

ייעוץ מקצועי ללא עלות 

מעיין עין ביכורה הוא אחד משני מעיינות אתר הסטף, הממוקם במדרונות התלולים של הרי ירושלים ממערב לעיר. האתר נקרא על שם הכפר הערבי סטף, ששכן במקום עד מלחמת יום העצמאות, ומאז ועד היום ממשיכים לנבוע במקום שני המעיינות השופעים – עין ביכורה ועין סטף. מקור שמו של המעיין הוא מניסיון היאחזות של הנח"ל באתר בשם ביכורה. שם המעיין מנציח לכאורה את ניסיון ההיאחזות שבזמנו נתפס כאירוע דרמטי. המעיין הנובע משמש להשקיית עשרות דונמים של שדות ובוסתנים לאורך מדרון ההר.

איך מגיעים?

ניסע על כביש מס' 1 (ירושלים תל אביב) ונפנה במחלף הראל לכיוון מבשרת ציון. נמשיך כ-4 ק"מ עד שנגיע לכיכר התנועה בצומת הר איתן במפגש הכבישים 395 ו-3965. בכיכר נצא בפנייה השנייה ימינה ולאחר כ-200 מטרים נפנה שמאלה לחניון העליון של אתר הסטף. מהחניון העליון נמשיך בכביש תלול למגרש החניה האמצעי במרחק 1.5 ק"מ (הכביש מתאים לנסיעת כלי רכב פרטיים בלבד ועלול להיות פקוק בסופי שבוע וחגים).

ההגעה לעין ביכורה אפשרית דרך עין סטף, ממנו ממשיכים לאורך השדות וחורבות מבנים עתיקים בני 6,000 שנה עד למפגש עם שביל ישראל, בו נפנה ימינה ונרד אל עבר בריכת עין ביכורה. לפני שנכנסים לבריכה ניתן ללכת לאורך הניקבה דרכה זורמים מי הנביעה. הניקבה חשוכה ומחייבת שימוש בפנס, אך היא גבוהה דיה לאורך מרבית אורכה ומאפשרת הליכה זקופה ונוחה. מהניקבה מגיעים אל חלל הנביעה, אם כי המעבר לחלל הנביעה הוא דרך מדרגת סלע שהמעבר שלה עשוי להיות מאתגר למדי עבור ילדים קטנים ומבוגרים. ביציאה מהנקבה מתגלה בריכה אליה נובעים מי המעיין. הבריכה מוקפת קירות אבן גבוהים ומעט צמחייה מסביב. אפשרות נוספת היא הגעה ישירה לבריכת המעיין דרך שביל ומדרגות המובילים אל המעיין.

דברים שכדאי לדעת

אתר הסטף הוא שמורת טבע וככזה נהנה מתחזוקה שוטפת וניקיון. במקום תוכלו למצוא פחי אשפה. שימו לב שהכניסה לבריכת המעיין היא אסורה, כך שאם אתם מחפשים חוויית מים לבני המשפחה, זהו לאו דווקא האתר המתאים עבורכם. בשבתות, חגים וחופשות עלולים להיווצר עומסי מטיילים וכן עומסי תנועה בסביבת אזור הסטף.

את הטיול למעיין עין ביכורה ניתן לשלב עם מגוון רחב של מסלולי טיול בהרי ירושלים לרבות ברחבי אתר הסטף עצמו, אשר מציע לכם שורה ארוכה של נקודות מנוחה, פיקניק, שולחנות וספסלי עץ. במגרש החניה העליון של הסטף תוכלו ליהנות ממסעדה, בית קפה, תחנת מידע של קרן קיימת לישראל, שירותים רטובים ונקודת מים. מומלץ לאסוף בתחנת המידע מפות ודפי מידע על אזור הסטף, ולגלות דרכם מסלולים שונים שיכולים לעניין אתכם בשילוב עם ביקור במעיין עין ביכורה. אתר נהדר לטיול משפחתי לסופי שבוע עבור כל מי שמתגורר באזור המרכז ובסביבתו.

צרו קשר - לכל שאלה שעולה לכם

בלוג

חניון קרוואנים אכזיב, טבע מים ושמים

  אופציית הטיול בקרוואנים הפכה עם השנים לאופציה פופולארית מאוד בישראל. היכולת להרגיש בתוך בית מפנק, נקי ומאובזר ועדיין להגיע לטבע עצמו ולגעת בו, כשבכל

קרוואן על הים
בלוג

ליהנות מחופשת קרוואן על הים

  מעט מאוד חוויות נופש יכולות להתחרות עם נופש על הים עצמו. האוויר הפתוח והמלוח, אוושת הגלים, הבריזה הקרירה, השלווה והרוגע והיכולת להיכנס בכל רגע

התקשרו עכשיו