קרוואן חדש למכירה

קרוואנים יוקרתיים ומפוארים במגוון מסלולים! מגיע לכם נופש חלומי!

רוצים לטייל ברחבי הארץ אך פחות מתחברים לקונספט של קמפינג באוהלים? אופציה מצוינת היא לרכוש קרוואן חדש. הקרוואן יאפשר לכם לטייל במגוון מקומות ולהנות ממיטה נוחה, מקלחת ושירותים. על קרוואן חדש למכירה נרחיב במאמר הבא.

קרוואן חדש למכירה- מה זה?

קרוואן הוא מעין בית נייד שניתן להעביר ממקום למקום בדרכים שונות ומשמש למגורים. קיימים קרוואנים ניידים שניתן להניע וקרוואנים נגררים שמתחברים לרכב. הקרוואן יכול לשמש כבית נופש, כחלל שמיועד לאורחים וממוקם בחצר הבית או כרכב טיולים משודרג שמאפשר לינה נוחה ובטוחה.

עם הקרוואן ניתן לטייל ברחבי הארץ, לישון בנוחות במגוון מקומות, להנות ממיטה, ממקלחת עם מים חמים, שירותים, כיריים, צל, מיזוג אוויר, חימום, ואף הגנה מפני חרקים ומזיקים אחרים.

לפני שאתם באים לקנות קרוואן חדש חשוב להבין אילו דברים ישפרו את השהייה בקרוואן ויהפכו אותה לנוחה ולנעימה ביותר. לדוגמא, מנגנון נעילה למגירות שימנע מהן להיפתח במהלך הנסיעה יכול להפוך את הנסיעה בקרוואן למשודרגת בכמה רמות.

קרוואן חדש למכירה- מה זה? קרוואן הוא מעין בית נייד שניתן להעביר ממקום למקום בדרכים שונות ומשמש למגורים.
קרדיט תמונה: freepik

קרוואן חדש למכירה- נייד או נגרר?

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בבחירת קרוואן חדש למכירה הוא האם אתם רוצים קרוואן נייד או קרוואן נגרר.

  • קרוואן נייד- קרוואן נייד, כפי שניתן להבין משמו הוא קרוואן בעל יכולת הנעה עצמית, כלומר מתפקד כמו רכב. עם קרוואן נייד ניתן לנסוע ממקום למקום בקלות. יש לקחת בחשבון כי בקרוואן נייד לא קיימת הפרדה בין כלי הרכב לבין הקרוואן עצמו.
  • קרוואן נגרר- קרוואן נגרר הוא קרוואן המתחבר לרכב בעל אפשרות נשיאה. חשוב מאוד להתאים בין הקרוואן לבין הרכב הגורר. לכן יש לבדוק כי הרכב חזק ומתאים להתחבר לקרוואן. עם קרוואן נגרר ניתן להפריד בין כלי הרכב לבין הקרוואן עצמו מה שמאפשר טיול יומי עם הרכב ולינה בקרוואן מבלי לגרור את הקרוואן כל היום.

קרוואן חדש למכירה- כמות האנשים

לפני שאתם בוחרים קרוואן ממונע למכירה, חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בקרוואן שמתאים לכמות האנשים שתשתמש בו. לשאלה אם אתם זוג או משפחה בת חמש נפשות יש השפעה על גודל הקרוואן שיהיה עליכם לקנות ועל כמות האנשים שיכולים ללון בו. לכן, וודאו מה כמות האנשים שמתאים להכניס לקרוואן וכמה מקומות לינה קיימים בו, על מנת להיות בטוחים שהקרוואן יוכל לשמש את כולם.

הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון בבחירת קרוואן חדש למכירה הוא האם אתם רוצים קרוואן נייד או קרוואן נגרר.

קרוואן חדש למכירה- משקל הקרוואן

בישראל, הרישיון מחולק לפי רמות. קרוואן שמשקלו עולה על 1,500 ק"ג מחייב נהיגה על ידי נהג בעל רישיון ג'. לכן, אם אין לכם רישיון ג', חשוב מאוד לבדוק שמשקלו הכולל של הקרוואן לא יעלה על 1,500 ק"ג על מנת שתוכלו לנהוג בו בעצמכם מבלי להוציא רישיון מתאים. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שלא מוכנסים לקרוואן מוצרים כבדים מידי כמו מקרר ביתי או מכונת כביסה שמעלים את משקלו הכולל של הקרוואן.

קרוואן חדש למכירה- רוחב הקרוואן

בישראל על פי חוק מותר לנסוע בכבישים עם כלי רכב ברוחב מקסימלי של 2.5 מטר. לכן, קודם כל וודאו שרוחב הקרוואן לא עולה על 2.5 מטר. רוב הקרוואנים מגיעים ברוחב ממוצע של 2.3 מטר, אך תוכלו למצוא קרוואנים רחבים יותר ברוחב של 2.45 או 2.5 מטר. הקרוואנים הרחבים יותר יהיו גם יותר יקרים, שכן הם לא נכנסים במכולה יקרה והייבוא שלהם מתייקר. לכן, אם חשוב לכם קרוואן רחב, מרווח וגדול, ההמלצה שלנו היא להיכנס לשני סוגי הקרוואנים ולבדוק האם ההבדל הוא משמעותי בעיניכם. במידה שכן, וודאו שרוחב הקרוואן לא עולה על 2.5, על מנת שתוכלו לנסוע בכבישי ישראל.

קרוואן חדש למכירה- משקל הקרוואן בישראל, הרישיון מחולק לפי רמות. קרוואן שמשקלו עולה על 1,500 ק"ג מחייב נהיגה על ידי נהג בעל רישיון ג'.

קרוואן חדש למכירה- ניצול החלל

לא רק רוחב הקרוואן ישפיע על תחושת המרחב בקרוואן, אלא גם ניצול החלל. חשוב מאוד לבדוק שהקרוואן מנוצל בצורה טובה ומשתלמת על  מנת שתוכלו להנות ממנו באופן הטוב ביותר. בדקו שאזור הרצחה נוח ומרווח, שהמיטות נוחות וגדולות, שפינת האוכל מרווחת ושיש בקרוואן מקומות אחסון רבים ונוחים.

קרוואן חדש למכירה- אביזרים

דבר נוסף שאנו ממליצים לכם לבחון לפני שאתם קונים קרוואן ממונע למכירה, הוא מה האביזרים שחשוב לכם שיהיו קיימים בקרוואן. האביזרים שקיימים בקרוואן ישפיעו על רמת הנוחות. לכן נסו להבין מה חשוב לכם ועל מה אתם לא מוכנים להתפשר. קחו בחשבון כי בכל קרוואן צריך להיות אזור בסיסי הכולל מיטות, מטבח, פינת ישיבה, מזגן, שירותים ומקלחת. מלבד אלה נסו לחשוב האם חשוב לכם גם מקרר/ מטבח מאובזר/ טלוויזיה ועוד.

קרוואן חדש למכירה- ניצול החלל לא רק רוחב הקרוואן ישפיע על תחושת המרחב בקרוואן, אלא גם ניצול החלל.

קרוואן חדש למכירה- דלת וחלונות

דלת הקרוואן היא המקום ממנו נכנסים ויוצאים. חשוב מאוד שהדלת תהיה עבה אך לא כבדת משקל. כמו כן, חשוב מאוד שהדלת תהיה ממוקמת בצד ימין כך שתוכלו לצאת מהקרוואן ללא סכנה. החלונות של הקרוואן, כמו חלונות ברכב או חלונות בכלל חשובים לאוורור החלל, להסתכל על הנוף ולאפשר לכם להנות מתחושת מרחב. חלונות בקרוואן עולים ליבואן יותר כסף לכן, חשבו האם זה קריטי לכם וודאו שהקרוואן מצויד בחלונות. כמו כן מומלץ שגם לדלת וגם לחלונות תהיה רשת יתושים, בשביל הנוחות.

קרוואן חדש למכירה- מחירים

קודם כל נציין כי בשנת 2012 מס הקנייה על קרוואנים הורד מה שהוביל ישראלים רבים לרכוש קרוואנים במחירים משתלמים יותר.

המחיר של קרוואן ממונע למכירה יושפע מגורמים שונים ביניהם החברה היצרנית, הדגם, הגודל, סוג הקרוואן, כמות האביזרים והאיכות שלהם ועוד. בממוצע המחירים עבור קרוואן ממונע למכירה ינועו בין 50,000 לבין 200,000 שקלים. במידה שיש לכם תקציב מוגדר, התמקדו רק באפשרויות שתואמות את התקציב שלכם ולא חורגות ממנו.

שימו לב כי ערכו של הקרוואן שומר על עצמו, במיוחד אם בחרתם לרכוש קרוואן אירופאי של המותגים המובילים. במידה שקניתם קרוואן ב100,000 שקלים וכעבור שנתיים שלוש תרצו למכור אותו, עדיין תוכלו להרוויח כ-80,000 ואף 90,000 שקלים.

אז מה היה לנו בכתבה:

החזון שלנו

המעיינות השכרת קרוואנים היא חברה ותיקה ומקצועית, המציעה מגוון רחב של סוגי קרוואנים להשכרה לכל פרק זמן ובכלל זה קרוואנים נגררים ל-4 עד 10 נפשות, קרוואנים מוטור הום, קרוואנים רישיון ג' – אתם רק צריכים לבחור והמעיינות השכרת קרוואנים יעמידו את הקרוואן המועדף עליכם לרשותכם. 

-המעיינות-

מאמרים נוספים בנושא:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!